Všetci snívame

Prichádzame na svet, kde je možné čokoľvek. Od ranného veku snívame o tom, čo všetko by sme chceli robiť a dosiahnuť.

Zo začiatku s nami všetci súhlasia. Sme predsa deti a je správne, keď snívame. No postupom času začíname počúvať veci, ako napríklad:

„Už si dosť veľký/á na to, aby si sníval. Buď realistický/á.“

„Nerob to, je to ťažké.“

„Mysli na budúcnosť. Je to riskantné. Čo budeš robiť, keď sa ti to nepodarí.“

„Nelietaj v oblakoch, vráť sa nohami na zem.“

„O to sa už pokúšali mnohí a nepodarilo sa im to.“

„Ty nie si typ človeka, ktorému by sa to mohlo podariť.“

Spočiatku je to nevinné

Spočiatku sú to len názory ľudí, ktoré neberieme až tak vážne. A potom ani nevieme ako, bez toho, aby sme si to uvedomili, sa z týchto názorov stáva naša „pravda“. Tá potom formuje našu realitu. Postupne sa zo sveta neobmedzených možností stáva svet s veľmi malými možnosťami toho, čo všetko je možné.

Bez toho aby sme si to uvedomili, uveríme tomu, že veci sú NAOZAJ náročné, že niečo sa NAOZAJ dosiahnuť nedá alebo teda aspoň že to NAOZAJ nemôžeme dosiahnuť my.

Napriek tomu, že tieto presvedčenia sú veľmi silné, každý cíti, že tam niekde v nás je ešte stále to dieťa, ktoré sníva. To dieťa, ktoré ešte nepozná hranicu medzi možným a nemožným. To dieťa, vďaka ktorému práve teraz čítate tento článok.

Dobrá správa je, že… 

… keď sa na akékoľvek limitujúce presvedčenie pozrieme zblízka a objavíme jeho iluzórnu podstatu, rozpadne sa ako domček z karát.

Aké by to bolo prežiť život bez týchto psychologických hraníc?

Čo by sa vo vašom živote zmenilo?

Ak máte chuť objavovať svoje vlastné limity a ponoriť sa do života naplno, pridajte sa k rovnako zvedavým ľuďom v kurze Dosiahnite nemožné.

Som certifikovaný mentálny coach a pomáham ľuďom objavovať ich potenciál.
Komentáre