BIZNIS LABORATÓRIUM

10-týždňový program, ktorého cieľom je pomôcť vám vytvárať výsledky udržateľným, napĺňajúcim a zdravým spôsobom.

"Tým, že dokážete seba a ľudí okolo prebudiť do toho najhlbšieho a najlepšieho čo v sebe každý má, otvoria sa vám možnosti, ktoré boli doteraz pre vás neviditeľné."

PRE KOHO JE PROGRAM URČENÝ?

Pre majiteľov, manažérov a ľudí na kľúčových pozíciách, ktorí:

 • 1
  dosahujú očakávané výsledky, ale platia za to preťaženosťou a nerovnováhou osobného a pracovného života
 • 2
  chcú za ten istý čas, s menším úsilím a stresom dosahovať lepšie výsledky
 • 3
  sa vezú na vlne skvelých výsledkov a pohody, ale zároveň si uvedomujú, že ešte stále nevyužili všetky svoje možnosti a schopnosti

V ČOM SA BIZNIS LABORATÓRIUM ODLIŠUJE OD INÝCH ROZVOJOVÝCH PROGRAMOV?

Ak na vás sedí ktorýkoľvek z troch vyššie uvedených popisov, zmenu k lepšiemu pravdepodobne vidíte v týchto možnostiach:

a) zmena okolností
b) zmena myslenia, návykov a rozvoj zručností
c) aplikácia návodov, postupov, rád a trikov

Všetky tri možnosti vychádzajú z toho, že musíte niečo meniť a pridávať. A hoci neustále rastie počet rôznych prístupov, ktoré môžu pomôcť, tieto možnosti neprinášajú skutočnú zmenu.

0
%
ľudí zažíva alebo zažilo pocit vyhorenia
0
%
ľudí každodenne zažíva vysoký stres
0
%
ľudí pracuje bez zápalu
0
%
ľudí sa nedarí nájsť rovnováhu pracovného a osobného života

* štúdie Gallup 2019-2022; štúdia McKinsey 2021

"Skutočná zmena je jednoduchšia, než si myslíte."

Na Slovensko a Česko sme priniesli odlišný pohľad na človeka, jeho správanie, emočné prežívanie a výkonnosť. Nie je to ďalší prístup alebo teória. Je to zmena paradigmy. Ukážeme vám, ale hlavne dáme vám zažiť, že to ide aj jednoduchšie.

Keď diamant spadne do blata, nie je potrebné ho natierať lakom, aby vyzeral krajšie. Stačí to blato dať preč a všimnúť si, že pod ním bolo celý čas niečo, čo žiari a je nezlomné. Pozývame vás objaviť, že vy ste tým diamantom. Ale prísť na to musíte sami.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

BIZNIS LABORATÓRIUM

Je 2-mesačný intenzívny program pre majiteľov spoločností, manažérov a ľudí na kľúčových pozíciách, ktorého cieľom je pomôcť ľuďom vytvárať výsledky udržateľným, napĺňajúcim a zdravým spôsobom.

Prečo práve laboratórium?

Laboratórium = miestnosť vybavená prístrojmi a technickým zariadením na prírodovedecké alebo technické experimenty a výskum.

Naše laboratórium sa bude líšiť v použitých nástrojoch. Namiesto skúmaviek a mikroskopov budeme používať zaujímavé aktivity, diskusie, sebareflexiu a spätnú väzbu. Ale zámer zostáva rovnaký. Pochopiť ako veci fungujú a objaviť niečo nové.

Čo budeme objavovať?

"Nevieme, kto objavil vodu, ale vieme, že ryba to nebola."
Marshall McLuhan

Ryba je k vode tak blízko, až ju prehliada. Tak ako keď hľadáme okuliare a pritom ich máme celý čas na hlave. Rovnako tak prehliadame naše vrodené schopnosti, ktoré budeme spoločne znovu-objavovať:

 • 1
  Odolnosť
  Schopnosť zvládať náročné výzvy s čistou hlavou
 • 2
  Kreativita
  Schopnosť generovať nové nápady a tvorivé riešenia každodenných aj strategických problémov
 • 3
  Wellbeing a rovnováha
  Prirodzený stav pohody, rovnováhy a naplnenia
 • 4
  Prepojenosť s ostatnými
  Schopnosť vytvárať úprimné vzťahy naplnené dôverou
 • 5
  Komunikácia
  Schopnosť načúvať ostatným a reagovať
 • 6
  Spolupráca
  Schopnosť vytvárať synergiu a využívať silu tímu
 • 7
  Autenticita
  Sloboda byť tým, kým naozaj ste
 • 8
  Flow
  Schopnosť byť v stave plynutia, plného sústredenia, vysokej produktivity a angažovanosti
 • 9
  Leadership
  Schopnosť byť prirodzeným lídrom a inšpiráciou pre ostatných
 • 10
  Prítomnosť
  Schopnosť vnímať prítomný okamih a byť v spojení so svojou intuíciou

KTO BUDE VAŠIM SPRIEVODCOM?

Lukáš Piperek

Transformatívny kouč.

Pri koučingu, workshopoch a tréningoch sa stretol s už viac ako 1 000 ľuďmi, desiatkami obchodných spoločností a 30 rôznymi športmi od amatérskej až po olympijskú úroveň.

Po úspešnom ukončení štúdia na univerzite a hokejovej kariéry viedol 6-členný medzinárodný tím, zodpovedný za predaj na zahraničných trhoch. Viac ako 20 rokov strávených v prostredí, kde bol neustály tlak na výsledky, ho viedlo k otázke, či sa dajú skvelé výsledky dosahovať bez zbytočného stresu.

To, čo objavil je, že každý má v sebe potenciál byť produktívny a zároveň žiť spokojný, slobodný a šťastný život. A to dokonca bez toho, aby musel meniť samého seba.

OBSAH PROGRAMU

3 dvojdňové moduly naživo v Banskej Bystrici

5 follow-up webinárov medzi modulmi

4 bonusové webináre na špecifické témy

CURRICULUM

1. modul: Osobná produktivita

20-21.3.2024

Poznáte ten pocit, keď sa cítite byť nažive? Keď máte jasnú myseľ? Keď vnímate veci s nadhľadom a aj náročné situácie vnímate ako výzvy, ktoré vás inšpirujú?

Práve o tom bude tento modul. Ak chcete byť aj v čase búrky bezpečným prístavom pre ostatných a ukazovať smer, musíte to najprv objaviť pre seba.

Témy: wellbeing, stres, odolnosť, work-life balance, angažovanosť a zápal

2. modul: Tímová produktivita

24-25.4.2024

Spoločnosť je živý organizmus a aby fungoval efektívne, sú potrebné dve veci.
a) každá časť (jednotlivec) robí svoju prácu najlepšie ako vie
b) každá časť (jednotlivec) koná v súlade s celkom, nie pre vlastný prospech.

V tomto module sa pozrieme na obe tieto časti. Budeme objavovať ako môžete vytvárať úprimné, hlboké prepojenie s ostatnými a zároveň im pomôcť objaviť to najlepšie v nich.

Témy: vytváranie vzťahov, konflikty, komunikácia, načúvanie, win-win prístup, leadership.

3. modul: Tvorba hodnoty a výsledky

21-22.5.2024

Existujú dva dôvody, prečo veľká väčšina skvelých vecí nikdy nevznikne. Tým prvým je, že nezačneme. Druhý dôvod je, že hoci začneme, nevydržíme dostatočne dlho.

Deje sa to vtedy, keď zabudneme, že máme prirodzenú schopnosť tvoriť a vytvárať hodnotu (ktorej finančným vyjadrením je výnos). V tomto module sa budeme vracať k tomu, čo nám je prirodzené. Nestáť si v ceste, tvoriť s ľahkosťou, plnou sústredenosťou, jasnou mysľou a nenechať sa odradiť, keď to nejde podľa našich predstáv.

Témy: sny a ciele, kreativita, 5 krokov tvorby, sústredenosť, flow, obmedzenia, zladenie sa s prítomným okamihom

5 follow-up webinárov

Medzi 1. a 3. modulom

Ako sa vám ukázalo v praxi to, čo ste objavili na jednom z modulov?

To je otázka, ktorú si budeme klásť počas živých vysielaní, aby sme zrýchlili vašu krivku učenia a upevnili pochopené v praxi.

BONUSOVÉ ŽIVÉ VYSIELANIA

Pavel Pola: Time management v aktuálnej dobe

Pavel je CEO slobodnej firmy Etnetera Activate, nadšenec e-mailingu a hacker produktivity. Počas živého vysielania s vami bude zdieľať nástroje a postupy, ktoré mu pomáhajú byť produktívny vo svete množstva úloh, neustálych zmien a nekompromisných termínov.

Pozn: Pavel drží neoficiálne prvenstvo v množstve e-mailov odoslaných spoločnosti Apple s tým, že niečo nefunguje 🙂

Martin Jotov: Flow - stav plynutia

Výkonný riaditeľ IQS Group, zakladateľ neziskovej organizácie Porozumění mysli a milovník vedy vám povie, čo môžete spraviť pre to, aby ste v stave plnej sústredenosti, vysokej produktivity a tvorivosti boli čo najčastejšie. A keďže má rád čísla, pár z nich s vami pozdieľa už teraz. Vedeli ste napríklad, že v stave flow má človek o 430% vyššiu kreativitu riešenia problémov a o 500% rastie produktivita vedúcich pracovníkov?

Robert Rott: Prekážky úspechu v predaji

Rob je vekom mladý, skúsenosťami ostrieľaný sales konzultant. Pracoval pre medzinárodnú spoločnosť SBR consulting, ktorá sa špecializuje na zeefektívňovanie obchodných procesov vo firmách. Pracoval s obchodnými riaditeľmi a ich tímami z celého sveta v oblastiach od obchodnej stratégie, cez obchodné procesy až po samotné obchodné zručnosti.

V interaktívnom živom vysielaní sa novou optikou pozrieme na najkľúčovejšie oblasti obchodu a odpovieme na otázky, prečo si od nás niekto niečo (ne)kúpi.

Branislav Burák: Budovanie značky

Braňo stojí za zrodom a budovaním značky Rajec a z pozície marketingového riaditeľa za tvorbou marketingového tímu a s ním značiek Kofola, Vinea a iných.

Okrem toho má za sebou mnoho ďalších veľkých projektov. Počas vysielania sa s vami podelí o to, čo je kľúčové pri budovaní značky a aké sú princípy tvorivého procesu.

REFERENCIE ÚČASTNÍKOV PROGRAMU

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
Po prvom bloku som veľmi uvažoval nad tým prečo som sa vôbec na to dal a čo mi to vlastne prinesie. V skupine boli majitelia, riaditelia a nevedel som si v hlave usporiadať ako sa dajú porovnávať ich problémy s mojimi. Myslel som si, že je to len zbytočne zabitý čas nakoľko boli pre mňa moje problémy najväčšie a nevedel som pochopiť, že aj keď je niekto riaditeľ alebo majiteľ má presne tie isté problémy ako ja. Až na druhom stretnutí kde som sa viac otvoril možnosti, že zmena myslenia mi môže pomôcť prekonávať ťažké situácie som začal uvažovať nad vecami inak. Začal som chápať , že očakávania ktoré si myslím že ľudia odo mňa majú sú len v mojej hlave. Postupnými krokmi som prešiel z neustáleho stresu do období kedy som do práce, domov začal chodiť s pohodou a bez zbytočných stresov. Povedal som si, že nikdy nič nie je tak dôležité ako ja a, že zbytočné stresovanie a naháňanie sa mne ani ľuďom okolo mňa nepomôže. V práci je teraz veľmi zložité obdobie lebo som ostal na všetko sám, je toho veľmi veľa a mám pocit, že to zvládam hlavne kvôli tomu, že nemyslím na to, čo najhoršie sa môže stať ale myslím dopredu s tým, že keď vyriešim aktuálnu situáciu príde ďalšia a ďalšia. V tomto tempe človek nemá šancu uspieť vo večných pochybách a stresoch. Biznis laboratórium mi zmenilo pohľad na samého seba a pohľad na riešenie situácii ktoré či chceme alebo nechceme prídu. Ďakujem Lukáš za to, že som mohol byť súčasťou tohto programu
Michal Gáfrikvedúci výroby, Obalprint, a. s.

KDE SME POMOHLI?

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

CHCEŠ ZISTIŤ, ČI JE TO PROGRAM PRE TEBA? DOHODNIME SI STRETNUTIE

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely vyriešenia vášho dotazu. Zásady spracovania osobných údajov