SÁM SEBOU

Dovoľte si objaviť a ukázať to najlepšie vo vás

Ľudia často veria, že musia byť viac, než sú, alebo že musia byť iní, ako sú, aby mohli v živote uspieť.

Keď píšem o snahe byť viac alebo byť iný, myslím tým, že sa snažíme správať určitým spôsobom, aby sme sa niekomu zapáčili, niekam zapadli alebo zvýšili našu šancu na úspech v prostredí, v ktorom sa pohybujeme alebo chceme pohybovať.

Všimnite si, koľko úsilia, energie a premýšľania vás stojí, keď si myslíte, že byť sám sebou nestačí. A koľko energie by vám zostalo, keby ste sa prestali snažiť vpratať do škatuľky "takíto by som mal/a byť".

Najčastejšie dôvody, prečo si nedovolíme byť sami sebou

Dôvod č. 1:
Myslíme si, že to nestačí

To, že máme schopnosť myslieť, asi nikoho nikoho neprekvapí. Ale často si neuvedomujeme, že vďaka tejto schopnosti vytvoríme príbeh o sebe, o tom akí sme a akí nie sme.

Uveríme, že tento príbeh je to, kto naozaj sme. A potom vyhodnotíme, že to nie je dosť dobré.

Dôvod č. 2:
Myslíme si, že je to nebezpečné

Príbeh o tom, akí sme, je častokrát v protiklade s tým ako chceme, aby nás vnímali ostatní. Preto sa snažíme vyzerať lepšie, nasadzovať si akúsi masku.

S tým prichádzajú obavy: "Čo ak niekto uvidí, aký/á naozaj som?

Hoci obidva dôvody vyzerajú logicky, ich zraniteľným miestom je, že nie sú pravdivé 🙂 Počas workshopu sa na to pozrieme bližšie.

Výskum potvrdzuje, že byť sám sebou sa vypláca

Francesca Gino z Harvard Business School vykonala štúdiu, ktorej záver zhrnula nasledovne:
„Zistili sme, že keď boli ľudia počas výberového procesu úprimní, pravdepodobnosť, že budú vybraní, bola viac ako trojnásobná, než keď sa snažili vyhovieť hodnotiteľom," uvádza Gino. "Vďaka tomu, že ste sami sebou, je trikrát väčšia pravdepodobnosť, že budete úspešní, než keď sa budete snažiť vyhovieť tomu, čo si myslíte, že chce druhá osoba počuť.“

Zistenie je v protiklade s tým, ako ako o úspechu väčšinou uvažujeme. A o to zaujímavejšie je pozrieť sa na to, aký dopad by to malo na váš život, keby ste si častejšie dovolili naozaj byť sami sebou.

"Vy sami ste to jediné, čo máte a zároveň je to vaša najväčšia devíza."

Čo si počas jedného dňa odnesiete?

  • Budete sa viac spoliehať na to, že byť sám sebou stačí
  • Objavíte skutočné sebavedomie a zdroj istoty
  • Uvedomíte si, že ste viac, ako si myslíte
  • Získaate inšpiráciu a energiu na plnenie vašich snov
  • Zistíte, že byť sám sebou je vaša najväčšia výhoda

Dobrý deň, som Lukáš Piperek

Som certifikovaný mentálny coach a pomáham ľuďom objavovať ich potenciál.

Pri koučingu, workshopoch a tréningoch som sa stretol s už viac ako 1 000 ľuďmi, desiatkami obchodných spoločností a 30 rôznymi športmi od amatérskej až po olympijskú úroveň.

Po úspešnom ukončení štúdia na univerzite a hokejovej kariéry som viedol 6-členný medzinárodný tím, zodpovedný za predaj na zahraničných trhoch. Viac ako 20 rokov strávených v prostredí, kde bol neustály tlak na výsledky, ma viedlo k otázke, či sa dajú skvelé výsledky dosahovať bez zbytočného stresu.

To, čo som objavil je, že každý má v sebe potenciál byť produktívny a zároveň žiť spokojný, slobodný a šťastný život. A to dokonca bez toho, aby musel meniť samého seba.

Aké sú skúseností ľudí?

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
Najprv prišla ku mne kniha „Život bez príbehu“, ktorá je mimochodom skvelá 😉 a následne informácia o Workshope ... Keďže nič nie je náhoda, chcela som spoznať autora. Bolo zaujímavé sledovať s akou ľahkosťou Lukáš dokáže, aby sa ľudia ponorili hlbšie do seba a hľadali sami odpovede na svoje otázky. Workshop odporúčam všetkým, ktorí majú nejasnosti vo svojich rozhodnutiach alebo hľadajú nápad, odhodlanie, riešenie pre uskutočnenie svojho sna, túžby v práci či v osobnom živote. Pre všetkých, ktorí chcú spoznať nových ľudí a cez nich získať nový pohľad ... Ďakujem za podnetný deň.
Kristína Baranová
Ani vyše roka terapie nedokázalo to, čo ty v priebehu niekoľých hodin. Teším sa a ďakujeeem 🙂... Žiadne pokračujte, snažte sa, robte toto a toto a výsledok sa jedného dňa dostavi... figu! Efekt v reálnom živote na počkanie. Je úžasné, ako to funguje
Lenka Matúšová

Spolupráca s Lukášom mi pomáha zlepšiť sa po mentálnej stránke a to nielen v pretekoch, tréningu, ale aj v osobnom živote. Dokáže ma vždy nasmerovať tak, že sám dôjdem k riešeniu. Baví ma zlepšovať sa na každej úrovni.
Richard Vargatriatlon, majster Európy
Lukáš mi priniesol do života veľkú hodnotu. Na to nikdy nezabudnem.
Martin Šolcfinančný poradca
Cítim sa byť kľudnejší, uvoľnenejší a mám pozitívnejší prístup. Dokonca aj priateľka si všimla, že pred zápasom sa už nestresujem až tak ako to bolo predtým. Okrem toho na zápase sa dokážem sústrediť na jednu jedinú pre mňa dôležitú vec a tou je puk.
Denis Godlahokej, bronz z MS U20
Celé mi to prišlo ako znovuobjavenie niečoho, čo už dávno vo mne bolo. Práca ma znovu baví a napĺňa.
Peter Čelkoonline marketing
Lukášove rady mi pomohli podávať konečne super výkony aj na súťažiach a ani pred vystúpeniami už nie som tak nervózna. Celkovo som v živote pokojnejšia a vyrovnanejšia. Lukáš mal veľmi zodpovedný prístup a záujem pomôcť mi.
Lucia Kevickáfreestyle futbal, striebro z MS
Keď viem, že hrozba nemusí byť vždy hrozbou, je to nesmierne oslobodzujúce. Hocikedy sa doma prichytím pritom, že spoločne s dcérkou tancujem. Moje vnútorné prežívanie je uvoľnenejšie, slobodnejšie.
Miriam Švarcoválektorka
Celú moju trénerskú, ale z časti aj moju hráčsku kariéru, som vedel, že mentálna príprava s odborníkom je to, čo mi chýba. Čítal som, hľadal som, rozprával som sa s inými hráčmi aj trénermi, skrátka som s tým chcel niečo robiť.
Jaromír Truksareprezentačný tréner stolného tenisu
Lukáša môžem len a len odporučiť. So štýlom akým Luky robí koučingy som sa ešte nestretol. Vždy som mal skúsenosti len so "zaručenými" spôsobmi ako byť úspešný, ktoré fungovali asi tak dlho ako trvá prečítanie tejto recenzie, čiže boli nepoužiteľné. Vďaka Lukášovi som pochopil, že keď pochopíme seba ako takého, tak už nikdy nepotrebujeme tie "zaručené" techniky. Ďakujem!
Roman Škamlafinančný poradca

Základné info

Živý workshop v Banskej Bystrici

Maximálny počet účastníkov: 12

20.5.2023
(09:00 - 17:00)

99 €

Ak si sa rozhodol prísť, vyplň prosím údaje potrebné

k platbe