SÁM SEBOU

Workshop, ktorý vám pomôže prestať o sebe pochybovať, rozplynúť pocit, že vám niečo chýba a ukázať to najlepšie vo vás

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Ľudia často veria, že musia byť viac, než sú, alebo že musia byť iní, ako sú, aby mohli v živote uspieť.

Keď píšem o snahe byť viac alebo byť iný, myslím tým, že sa snažíme správať určitým spôsobom. Tak aby sme sa niekomu zapáčili, niekam zapadli alebo zvýšili našu šancu na úspech.

Všimnite si, koľko úsilia, energie a premýšľania vás stojí, keď si myslíte, že byť sám sebou nestačí. Keď sa vám stále vracajú a zastavujú vás tie isté pochybnosti. A koľko energie by vám zostalo, keby ste sa prestali snažiť vpratať do škatuľky "takíto by som mal/a byť".

Najčastejšie dôvody, prečo si nedovolíme byť sami sebou

Dôvod č. 1:
Myslíme si, že to nestačí (pochybujeme)

To, že máme schopnosť myslieť, asi nikoho nikoho neprekvapí. Ale často si neuvedomujeme, že vďaka tejto schopnosti vytvoríme príbeh o sebe, o tom akí sme a akí nie sme.

Uveríme, že tento príbeh je to, kto naozaj sme. A potom vyhodnotíme, že to nie je dosť dobré.

Dôvod č. 2:
Myslíme si, že je to nebezpečné (máme strach)

Príbeh o tom, akí sme, je častokrát v protiklade s tým ako chceme, aby nás vnímali ostatní. Preto sa snažíme vyzerať lepšie, nasadzovať si akúsi masku.

S tým prichádzajú obavy: "Čo ak niekto uvidí, aký/á naozaj som?

Hoci obidva dôvody vyzerajú logicky, ich zraniteľným miestom je, že nie sú pravdivé 🙂 Počas workshopu sa na to pozrieme bližšie.

Výskum potvrdzuje, že byť sám sebou sa vypláca

Francesca Gino z Harvard Business School vykonala štúdiu, ktorej záver zhrnula nasledovne:
„Zistili sme, že keď boli ľudia počas výberového procesu úprimní, pravdepodobnosť, že budú vybraní, bola viac ako trojnásobná, než keď sa snažili vyhovieť hodnotiteľom," uvádza Gino. "Vďaka tomu, že ste sami sebou, je trikrát väčšia pravdepodobnosť, že budete úspešní, než keď sa budete snažiť vyhovieť tomu, čo si myslíte, že chce druhá osoba počuť.“

Zistenie je v protiklade s tým, ako ako o úspechu väčšinou uvažujeme. A o to zaujímavejšie je pozrieť sa na to, aký dopad by to malo na váš život, keby ste si častejšie dovolili naozaj byť sami sebou.

"Vy sami ste to jediné, čo máte a zároveň je to vaša najväčšia devíza."

Prečo sa vám doteraz pochybností a pocitu, že vám niečo chýba, nepodarilo zbaviť?

Dobrý deň, som Lukáš Piperek

Pochybnosti, neistota a pocit, že mi niečo chýba, ma sprevádzali celý život. Vnímal som ich ako prekážku, ktorá stojí v ceste životu, po akom som túžil.

Rôznymi spôsobmi som snažil týchto myšlienok a pocitov snažil zbaviť. Najprv snahou po úspechu a uznaní. Neskôr zmenou myslenia, postojov a emócií.

Po čase som zistil, že mi nič neprinieslo skutočnú zmenu a ocitol som sa v slepej uličke. Nevedel som, čo s tým robiť ďalej. Myslel som si, že som vyčerpal všetky možné spôsoby. To je bod, do ktorého sa dostane množstvo ľudí.

Našťastie som objavil cestu, ktorá mi dala odpoveď. Pochopil som, prečo sa mi pochybností a pocitu nedostatku nedarí zbaviť:

 • 1
  Zmena sa nedeje na racionálnej úrovni
  Pochybovačné a neisté myslenie nie je racionálne. Preto ho nemôžeme zmeniť racionálnymi argumentami a presviedčaním. Je to ako keď dieťa v noci pribehne, že sa mu sníva strašidelný sen. Hovoriť mu "je to len sen" v danej chvíli nepomáha.
 • 2
  To, za koho som sa považoval, som nebol ja
  Keď vás niekto vyzve, aby ste sa predstavili, o čom začnete rozprávať? Poviete svoje meno, čomu sa venujete, čo máte a nemáte radi. Možno poviete kde bývate, čo sa vám podarilo a aké máte vlastnosti. Takto vzniká príbeh, ktorý si o sebe vytvoríme. A potom uveríte, že to je to, kto ste. To je zdroj všetkých pochybností, neistoty a pocitu, že vám niečo chýba. Kým veríte príbehu, nezbavíte sa ich.

Preto mojím zámerom je pomôcť vám objaviť (nie racionálne pochopiť, ale zažiť) kto naozaj ste a čoho ste skutočne schopný. Pomohlo to mne a druhým ľuďom, ktorí si workshop zažili, nebyť obeťou pochybností, neistoty a pocitu nedostatku.

Ani vyše roka terapie nedokázalo to, čo ty v priebehu niekoľých hodin. Teším sa a ďakujeeem 🙂... Žiadne pokračujte, snažte sa, robte toto a toto a výsledok sa jedného dňa dostavi... figu! Efekt v reálnom živote na počkanie. Je úžasné, ako to funguje
Lenka Matúšová

Workshop je šitý na mieru pre tých, 

 • čo vnímajú, že im pochybnosti a neistota bránia žiť svoj najlepší život
 • ktorí sa už skúšali pochybností a neistoty zbaviť, ale nepodarilo sa im to
 • ktorým sa páči myšlienka, že byť sám sebou stačí (aj keď si to zatiaľ nevedia predstaviť)
 • čo sú zvedaví spoznať samých seba a čoho sú skutočne schopní
 • ktorí sa chcú pri plnení svojich snov vedieť spoľahnúť na seba

Čo si počas jedného dňa odnesiete?

 • Budete sa viac spoliehať na to, že byť sám sebou stačí
 • Objavíte skutočné sebavedomie a zdroj istoty
 • Uvedomíte si, že ste viac, ako si myslíte
 • Pochybnosti a neistota nebudú stáť v ceste plneniu vašich snov
 • Poznanie, že byť sám sebou je vaša najväčšia výhoda
 • Zistíte, že svoj najlepší život máte bližšie ako na dosah ruky
 • Siahnete si na svoje skutočné možnosti

Aké sú skúseností ľudí?

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
Najprv prišla ku mne kniha „Život bez príbehu“, ktorá je mimochodom skvelá 😉 a následne informácia o Workshope ... Keďže nič nie je náhoda, chcela som spoznať autora. Bolo zaujímavé sledovať s akou ľahkosťou Lukáš dokáže, aby sa ľudia ponorili hlbšie do seba a hľadali sami odpovede na svoje otázky. Workshop odporúčam všetkým, ktorí majú nejasnosti vo svojich rozhodnutiach alebo hľadajú nápad, odhodlanie, riešenie pre uskutočnenie svojho sna, túžby v práci či v osobnom živote. Pre všetkých, ktorí chcú spoznať nových ľudí a cez nich získať nový pohľad ... Ďakujem za podnetný deň.
Kristína Baranová

Spolupráca s Lukášom mi pomáha zlepšiť sa po mentálnej stránke a to nielen v pretekoch, tréningu, ale aj v osobnom živote. Dokáže ma vždy nasmerovať tak, že sám dôjdem k riešeniu. Baví ma zlepšovať sa na každej úrovni.
Richard Vargatriatlon, majster Európy
Lukáš mi priniesol do života veľkú hodnotu. Na to nikdy nezabudnem.
Martin Šolcfinančný poradca
Celé mi to prišlo ako znovuobjavenie niečoho, čo už dávno vo mne bolo. Práca ma znovu baví a napĺňa.
Peter Čelkoonline marketing
Lukášove rady mi pomohli podávať konečne super výkony aj na súťažiach a ani pred vystúpeniami už nie som tak nervózna. Celkovo som v živote pokojnejšia a vyrovnanejšia. Lukáš mal veľmi zodpovedný prístup a záujem pomôcť mi.
Lucia Kevickáfreestyle futbal, striebro z MS
Lukáša môžem len a len odporučiť. So štýlom akým Luky robí koučingy som sa ešte nestretol. Vždy som mal skúsenosti len so "zaručenými" spôsobmi ako byť úspešný, ktoré fungovali asi tak dlho ako trvá prečítanie tejto recenzie, čiže boli nepoužiteľné. Vďaka Lukášovi som pochopil, že keď pochopíme seba ako takého, tak už nikdy nepotrebujeme tie "zaručené" techniky. Ďakujem!
Roman Škamlafinančný poradca

Základné info

Živý workshop v Banskej Bystrici

Maximálny počet účastníkov: 12

17.2.2024
(09:00 - 17:00)

99 €

Ak si sa rozhodol prísť, vyplň prosím údaje potrebné

k platbe