ŽIVOT V PRÍTOMNOSTI

Ako si užívať jednoduchosť života?

9 z 10 ľudí si uvedomuje, že ...

svoj osobný a pracovný život chcú mať nastavený inak, ako ho práve majú. Alebo to ešte poviem inými slovami, chcú svoj život PREŽÍVAŤ inak. Stalo sa štandardom, že sa točíme v uzavretom kruhu povinností, termínov, hodnotení, záväzkov a cieľov. Tento kolobeh je spojený s pocitom stresu a preťaženia.

Keď dôjdeme k uvedomeniu, že z toho chceme vystúpiť, začneme hľadať spôsoby ako to urobiť. Niekto nad tým len premýšľa, niekto sa pustí do akcie a začne vo svojom živote "robiť poriadok." Na istý čas sa môže zdať, že sa veci podarilo vyriešiť.

Ale bez ohľadu na to, koľko vecí sme zo svojho života vyhodili a koľko vecí sme si naopak do života pustili, znovu prídeme k pocitu, že nám niečo chýba. Že je tu ešte niečo, čo nás môže naplniť. Zdá sa, akoby naše hľadanie nemalo konca.

Potenciál pre naplnený život (pre každého)

Od detsva nás naša kultúra učí, priamo alebo nepriamo, že spokojný a šťastný život si musíme zaslúžiť. Takže tu máme rôzne verzie tejto vety: "Raz bude dobre." A tak čakáme, alebo sa aktívne pokúšame, aby nám naše životné okolnosti zabezpečili naplnený život.

Táto predstava sa zdá byť veľmi reálna. Keď splníme, čo sme chceli, väčšinou pocítime úľavu a pokoj. Ale z vlastnej skúsenosti každý z nás vie, že je to len dočasný stav. Skôr či neskôr sa opäť vynorí potreba mať niečo lepšie, mať viac.

Časom teda dospejeme k tomu, že keď chceme byť šťastní, musíme žiť v prítomnosti. Nezamýšľať sa nad tým, čo bolo a zbytočne nepremýšľať, čo bude. A tu sa dostávame k podstate toho, o čom naše stretnutie bude.

" Veľká časť ľudí vie, čo má robiť, ale z nejakého dôvodu to nefunguje. Chcú žiť v prítomnosti, ale nevedia, ako na to."

Prečo sa ľuďom nedarí žiť

v prítomnosti?

 • 1
  Nevedia, čo to "prítomnosť" znamená
  Eckhart Tolle, ktorý napísal knihu Život v prítomnom okamihu, sa neskôr po jej vydaní vyjadril, že by slovo okamih dal odtiaľ preč. Prečo? Pretože ľudia si pod pojmom okamih predstavia nejaký bod v čase. Potom sa ho snažia chytiť ako muchu. V momente, keď si myslíte, že ju máte, odletí. Prítomnosť nemá nič spoločné s časom!
 • 2
  Myslia si, že potrebujú "skrotiť" svoju myseľ
  Vieme, že keď je myseľ pokojnejšia, je pre nás ľahšie žiť v prítomnosti. Ale ak si myslíme, že je to podmienka, snažíme sa s mysľou bojovať alebo ju nejakým spôsobom kontrolovať. To je však len ďalšie premýšľanie, ktorý nás dostáva preč od toho podstatného - prítomnosti samotnej.
 • 3
  Považujú to za stav, ktorý je neproduktívny
  Môže sa zdať, že z tohto "stavu" nie sme schopní konať. Ako však ukazujú výskumy, ale aj naša vlastná skúsenosť, opak je pravdou. Človek nezaťažený zbytočným premýšľaním je schopný robiť rozhodnutia a mať nápady, ktoré presahujú ľudský intelekt. Z tohto stavu vznikajú umelecké diela, špičkové športové výkony, nové vynálezy a objavy.

Čo môžeš získať?

 • Skutočné (bytostné) pochopenie toho, čo to znamená "žiť v prítomnosti"
 • Znovubojavenie vnútorného pokoja
 • Častejšiu radosť z "maličkostí"
 • Menej času stráveného premýšľaním nad otázkami "Čo ak ..."
 • Jasnejšiu a čistejšiu hlavu
 • Menej stresu, viac pohody
 • Znovu prežívanie plnosti života
 • Skutočnú zmenu, nielen placebo efekt

Stále nevieš, či prísť?

Nie je pre mňa jednoduché popísať všetko, čo ti stretnutie môže priniesť a či je to naozaj pre teba. Ak stále nie si rozhodnutý/á, môžeš mi zavolať na 0908 532 419. Zároveň som spísal najčastejšie námietky.

Námietka č. 1:
O prítomnom okamihu som už počul veľa, ale nič z toho mi  nepomohlo

Život v prítomnosti nie je o intelektuálnom pochopení. A nie je to ani niečo, čo musíš robiť.  Stačí si všimnúť, že nič iné ani neexistuje. Ako si to všimnúť? Bude to jedna z tém nášho stretnutia.

Námietka č. 2:
Zdá sa mi to byť ezoterické a nevidím v tom praktickosť

Presne toto boli moje slová kedysi dávno: "Je to síce pekné, ale ja potrebujem riešiť praktické veci a otázky každodenného života."

Nevidel som prepojenie medzi životom v prítomnosti praktickými otázkami života. A je to slepé miesto mnohých ľudí.

Skutočné pochopenie toho, čo to znamená žiť v prítomnosti je však tou najpraktickejšou vecou. Na spoločnom stretnutí sa o tejto téme budeme určite rozprávať. Ale hlavne si to zažijete na vlastnej koži.

Ahojte, som Lukáš Piperek

Som certifikovaný mentálny coach a pomáham ľuďom objavovať ich potenciál.

Pri koučingu, workshopoch a tréningoch som sa stretol s už viac ako 1 000 ľuďmi, desiatkami obchodných spoločností a 30 rôznymi športmi od amatérskej až po olympijskú úroveň.

Po úspešnom ukončení štúdia na univerzite a hokejovej kariéry som viedol 6-členný medzinárodný tím, zodpovedný za predaj na zahraničných trhoch. Viac ako 20 rokov strávených v prostredí, kde bol neustály tlak na výsledky, ma viedlo k otázke, či sa dajú skvelé výsledky dosahovať bez zbytočného stresu.

To, čo som objavil je, že každý má v sebe potenciál byť produktívny a zároveň žiť spokojný, slobodný a šťastný život. A to dokonca bez toho, aby musel meniť samého seba.

Simona Vokálová

Simča sa už niekoľko rokov stará o hlavy ľudí. Strihá im na nej vlasy a robí krásne účesy 🙂

Áno, Simča je kaderníčka, ktorá nemení len "imidž" ľudí, ale hlavne kvalitu ich života. Je to neobyčajný obyčajný človek, ktorý zažil neobyčajnú obyčajnú skúsenosť. Uvedomila si, že pocit nedostatku je len ilúzia a že v skutočnosti jej nič nechýba. Pochopila, čo to naozaj znamená žiť v prítomnosti. A chce sa s vami podeliť tak, aby to bola aj vaša skúsenosť.

Malá ochutnávka Simčinho uvedomenia

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Príbehy zúčastnených

global finance
Workshop sa mi veľmi páčil. Rada sa s Lukášom rozprávam o všetkých tých iných veciach... páči sa mi jeho otvorená myseľ. Tiež sa mi páčia úlohy, že to nie je iba o počúvaní. A tým sa informácie lepšie dostanú do vnútra človeka. Uvedomila som si, prečo častokrát nevidíme inú možnosť.. a keď ju aj zbadáme, tak rôzne naše pochybnosti a obmedzenia nám bránia ju využiť. Ďakujem za super deň a nové vhľady.
Janka KružliakováFispro
Najprv prišla ku mne kniha „Život bez príbehu“, ktorá je mimochodom skvelá 😉 a následne informácia o Workshope ... Keďže nič nie je náhoda, chcela som spoznať autora. Bolo zaujímavé sledovať s akou ľahkosťou Lukáš dokáže, aby sa ľudia ponorili hlbšie do seba a hľadali sami odpovede na svoje otázky. Workshop odporúčam všetkým, ktorí majú nejasnosti vo svojich rozhodnutiach alebo hľadajú nápad, odhodlanie, riešenie pre uskutočnenie svojho sna, túžby v práci či v osobnom živote. Pre všetkých, ktorí chcú spoznať nových ľudí a cez nich získať nový pohľad ... Ďakujem za podnetný deň.
Kristína Baranová
Ani vyše roka terapie nedokázalo to, čo ty v priebehu niekoľých hodin. Teším sa a ďakujeeem 🙂... Žiadne pokračujte, snažte sa, robte toto a toto a výsledok sa jedného dňa dostavi... figu! Efekt v reálnom živote na počkanie. Je úžasné, ako to funguje
Lenka MatúšováDimension Data

Spolupráca s Lukášom mi pomáha zlepšiť sa po mentálnej stránke a to nielen v pretekoch, tréningu, ale aj v osobnom živote. Dokáže ma vždy nasmerovať tak, že sám dôjdem k riešeniu. Baví ma zlepšovať sa na každej úrovni.
Richard Vargatriatlon, majster Európy
Lukáš mi priniesol do života veľkú hodnotu. Na to nikdy nezabudnem.
Martin Šolcfinančný poradca
Cítim sa byť kľudnejší, uvoľnenejší a mám pozitívnejší prístup. Dokonca aj priateľka si všimla, že pred zápasom sa už nestresujem až tak ako to bolo predtým. Okrem toho na zápase sa dokážem sústrediť na jednu jedinú pre mňa dôležitú vec a tou je puk.
Denis Godlahokej, bronz z MS U20
Celé mi to prišlo ako znovuobjavenie niečoho, čo už dávno vo mne bolo. Práca ma znovu baví a napĺňa.
Peter Čelkoonline marketing
Lukášove rady mi pomohli podávať konečne super výkony aj na súťažiach a ani pred vystúpeniami už nie som tak nervózna. Celkovo som v živote pokojnejšia a vyrovnanejšia. Lukáš mal veľmi zodpovedný prístup a záujem pomôcť mi.
Lucia Kevickáfreestyle futbal, striebro z MS
Keď viem, že hrozba nemusí byť vždy hrozbou, je to nesmierne oslobodzujúce. Hocikedy sa doma prichytím pritom, že spoločne s dcérkou tancujem. Moje vnútorné prežívanie je uvoľnenejšie, slobodnejšie.
Miriam Švarcoválektorka
Celú moju trénerskú, ale z časti aj moju hráčsku kariéru, som vedel, že mentálna príprava s odborníkom je to, čo mi chýba. Čítal som, hľadal som, rozprával som sa s inými hráčmi aj trénermi, skrátka som s tým chcel niečo robiť.
Jaromír Truksareprezentačný tréner stolného tenisu
Lukáša môžem len a len odporučiť. So štýlom akým Luky robí koučingy som sa ešte nestretol. Vždy som mal skúsenosti len so "zaručenými" spôsobmi ako byť úspešný, ktoré fungovali asi tak dlho ako trvá prečítanie tejto recenzie, čiže boli nepoužiteľné. Vďaka Lukášovi som pochopil, že keď pochopíme seba ako takého, tak už nikdy nepotrebujeme tie "zaručené" techniky. Ďakujem!
Roman Škamlafinančný poradca

Základné info

Živé stretnutie v Piešti (Detva)

1-2.10.2022

139 €

Ak si sa rozhodol prísť, rezervuj si svoje miesto

FAQ

Kde sa bude stretnutie konať?

Piešť (časť Detvy). Je to priestor určený na takéto podujatia, nachádzajúci sa v prírode.

Ako je to s ubytovaním?

Sú dve možnosti. Môžeš si nájsť ubytovanie niekde v okolí, alebo ostať s nami. Späť môžeš vonku alebo vo veľkom stane s drevenou podlahou. Karimatku a spacák považujem za nevyhnutné 🙂 Ubytovanie je bezplatné.

Čo strava?

Strava je zahrnutá v cene. Obedy si objednáme s dovozom, večer spravíme opekačku 🙂

Čo ak chcem byť ubytovaný inde?

Stráviť čas s ľuďmi aj mimo oficiálneho programu má obrovskú hodnotu. Častokrát sa najväčšie uvedomenia dejú práve počas neformálnych rozhovorov. Ak sa predsa rozhodneš spať inde, máš tú možnosť.

O koľkej budeme začínať a končiť?

Začiatok bude v sobotu 1.10. o 09:30. Predpokladaný koniec je v nedeľu o 15:00.

Bude možnosť robiť aj iné aktivity?

Aby to nebolo len o rozprávaní, pripravili sme aj doplnkové aktivity, ktoré sú samozrejme dobrovoľné.Môžete si vyskúšať otužovanie aj s inštruktorom, workshop na metódu Wima Hofa alebo využiť okolitú prírodu na prechádzku.